16.11.2020. Pytania i odpowiedzi związane z budową dwóch stalowych wież widokowych w miejscowościach Przełomka i Malesowizna oraz parkingu w Malesowiźnie

Pytania i odpowiedzi związane z treścią dokumentacji postępowania dotyczącego budowy w formule zaprojektuj i wybuduj dwóch stalowych wież widokowych w miejscowościach Przełomka i Malesowizna oraz parkingu w Malesowiźnie w ramach zadania „Polodowcowa rynna jeziora Hańcza” – ścieżka edukacyjna promująca bioróżnorodność najgłębszego jeziora w Polsce oraz jego okolic”

 

  1. Czy referencje na 1 000 000zł mają być za jedno zlecenie czy może być to suma zleceń na taką kwotę?

Jedno zlecenie.

  1. Program funkcjonalno-użytkowy obejmuje tak szczegółowe zapisy konstrukcyjne jakby sugerował, że projekt wież jest już gotowy i trzeba go jedynie adoptować . Czy taki projekt już istnieje?

Został wykonany model konstrukcyjny odpowiadający koncepcji wież – można go traktować jako koncepcję i wytyczne do wykonania właściwego projektu.

Nie istnieje projekt budowlany, ani wykonawczy.

 

  1. Jeżeli projekt nie istnieje i ma go wykonać oferent to jakie są główne parametry wież poza wysokością wieży 19,5m (tarasem na poziomie 15,5m) i zadaszeniem.

Istnieje koncepcja przedstawiająca jak ma wieża wyglądać i przedstawione są  podstawowe parametry – wysokość, rodzaj klatki schodowej, rozstaw konstrukcji, lokalizacja.

 

  1. Czy wysokości podane powyżej są ostateczne czy jest możliwości ich nieznacznej ich zmiany w projekcie.

Jest możliwość ich zmiany pod warunkiem zachowania warunków zabudowy.

 

  1. Czy poszczególne profile obiektu może dobierać projektant czy muszą być zastosowane konkretnie te które są wskazane w PFU?

Przyjęto profile do wykonanego modelu obliczeniowego i założeń – koncepcja w celu oszacowania kosztów całej inwestycji . Ostatecznego  doboru profili dokonuje projektant wieży w projekcie wykonawczym.

 

  1. PFU wskazuje jakiś model konstrukcji który jest nierealny do odtworzenia na podstawie tego dokumentu. Czy wykonawca może ustalić inny model konstrukcyjny?

To jest model przyjęty do koncepcji w celu oszacowania kosztów wieży i sprawdzenia, czy wybudowanie wieży w tej formie jest realne. Projektant ostatecznego projektu wieży powinien wykonać swój model.

 

  1. PFU kwalifikuje wieżę do 3 kategorii geotechnicznej – na jakiej podstawie skoro o tym decyduje projektant oraz badania gruntu i typ obiektu na to nie wskazuje?

Przyjęto założenia – są opisane na jakiej podstawie. Ostatecznie decyduje projektant wieży.

 

  1. Ustalenie kształtu i formy wieży jest głównym parametrem cenotwórczym bez którego na etapie wyceny nie można podać dokładnej kwoty wykonania całej inwestycji.

To prawda. Kształt i forma są pokazane i opisane.

 

  1. Parking w jednym miejscu jest określony na 10 miejsc w innym na 8 Jaka jest ostateczna ilość planowanych miejsc postojowych? Powierzchnia parkingu 160m2 to całkowita powierzchnia terenu jaka można wykorzystać? . Typowe miejsce parkingowe to 2,5x5,0 i 3,6x5,0 dla osób niepełnosprawnych.

Tak jak w specyfikacji, czyli 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych (130 m2), pozostała powierzchnia przeznaczona jest na dojazdy.

 

  1. Czy jest możliwość dojazdu ciężkimi pojazdami do miejsca budowy?

Tak. Zgodnie z opisem w SIWZ

 

  1. Czy wokół miejsca budowy jest wystarczająca ilość miejsca dla zaplecza budowy (potrzebny teren to ~20x20m).

Tak.

Metryka strony

Udostępniający: Suwalski Park Krajobrazowy

Wytwarzający/odpowiadający: Suwalski Park Krajobrazowy

Data wytworzenia: 2020-11-16

Wprowadzający: Marcin Sznel

Data modyfikacji: 2020-11-16

Opublikował: Marcin Sznel

Data publikacji: 2020-11-16